Predavanje gostujućeg predavača Rūta Pirta-Dreimane iz Letonije

U četvrtak, 12. 10. sa početkom u 10 časova, u Sali 210, na PMF-u biće održano predavanje: “Enterprise Architecture” gostujućeg predavača Rūta Pirta-Dreimane, sa Tehničkog univerziteta u Rigi, Letonija.

Predavanje je namijenjeno svim studentima koje interesuju računarske nauke.

Kratak opis predavanja:

Open Group definiše arhitekturu preduzeća (Enterprise Architecture) kao: „Opis trenutnih i budućih procesa organizacije, informacionih sistema i strukture koja je u skladu sa ciljevima organizacije i strategijom razvoja.“ Arhitektura preduzeća se obično povezuje sa informacionim tehnologijama, ali je mnogo važnija i može se koristiti za optimizaciju poslovnih procesa, upravljanje performansama i slične zadatke.

Predavanje „Arhitektura preduzeća: teorija i praksa“ predstaviće pristup arhitekturi preduzeća i njene ključne koncepte i okvire za upravljanje (kao TOGAF). Teorijska osnova biće obogaćena praktičnim primjerima i slučajevima.