Praktična nastava u Zavičajnom muzeju

U okviru praktične nastave Studijskog programa za istoriju su u utorak, 14. novembra 2017. godine, posjetili Zavičajni muzej u Nikšiću. Muzej je smješten u Dvorcu kralja Nikole Petrovića. Cilj praktične nastave, iz predmeta „Istorijski praktikum I”, jeste da se studenti upoznaju sa bogatim zbirkama: iz arheologije, istorije, etnologije i umjetnosti. Od posebnog značaja je arheološki materijal iz praistorijskog lokaliteta Crvena stijena, koji se nalazi nedaleko od sela Petrovići (opština Nikšić). Tokom obilaska Muzeja studenti su detaljno upoznati sa svim eksponatima koji su izloženi i na taj način upotpunili su svoja saznanja iz istorije. Praktičnu nastavu izvodili su doc. dr Marijan Premović i doktorand mr Ivan Tepavčević.