Na Filozofskom fakultetu UCG obilježen Međunarodni dan ljudskih prava

Uz podršku kancelarije Savjeta Evrope, pedeset studenta i studentkinja Filozofskog fakulteta UCG i njihovi profesori obilježili su Međunarodni dan ljudskih prava. Održane su dvije radionice u kojima su se studenti i studentkinje upoznali sa referentnim okvirom demokratskih kompetencija. Pored toga, učestvovali su i u mini turniru poznavanja ljudskih prava uz igru: Evropa - pitanje vrijednosti. Tim koji je pokazao najviše znanja u oblasti poznavanja različitosti i diskriminacije, rodne ravnopravnosti, slobodnih izbora/prava glasa, pravednog pravosudnog sistema, slobode izražavanja i ukidanja smrtne kazne, dobio je prigodne nagrade od kancelarije Savjeta Evope u okviru njihovog programa: Kvalitetno obrazovanje za sve u Crnoj Gori, u okviru šire inicijative Horizontalna akcija za Zapadni Balkan i Tursku.