Novi mural na Filozofskom i Filološkom fakultetu

Dvanaest mladih umjetnika iz Nikšića oslikalo je sve zidove profesorskog bifea na Filozofskom fakultetu. Osim murala površine 74 m², bife je dobio i vitraž površine 25,5 m² pa cio prostor odiše jedinstvenom slikarskom i stilskom cjelovitošću, a koncipiran je u skladu sa temom ,,Odgovor Matisu“. Umjetnici koji su učestvovali u slikanju su: Vladana Mirković, Milena Krivokapić, Aleksandra Božović, Jelica Joksović, Isidora Sarić, Draško Karadžic, Janko Baletić, Stefan Ševaljević, Izabel Valente, Kristina Lazarević, Kristina Lalatović i Mia Vujović.

Ova aktivnost sprovedena je u sklopu projekta START AND ART, koji je osmislila prof. dr Ana Miljkovac sa Filozofskog fakulteta – Nikšić, a saradnica na projektu je saradnica u nastavi, akademska vajarka mr Vladana Mirković.