U okviru ERASMUS+ programa na KEY projektu realizovana radna posjeta Univerzitetu u Birmingenu

U okviru realizacije KEY (KEEP EDUCATING YOURSELF) projekta, u sklopu ERASMUS+ programa, na Univerzitetu u Birmingenu (City Centre Campus, BCU) je od 13. do 15. juna realizovana radna posjeta predstavnika partnerskih institucija iz Crne Gore i Srbije. Sa Filozofskog fakulteta su učestvovali prof. dr Veselin Mićanović i prof. dr Tatjana Novović, kao i mr Ljiljana Subotić ispred Zavoda za školstvo.

Cilj radne posjete je sagledavanje modela dobre prakse u radu centara za obuku nastavnika. Analizirana su postignuća u partnerskim zemljama implementatorima projektnih aktivnosti. U okviru KEY projekta na Filozofskom fakultetu je formiran Centar za obuku nastavnika koji u partnerstvu sa Zavodom za školstvo realizuje stručne obuke nastavnika na različitim nivoima obrazovanja.