Potpisan Sporazum sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Banjoj Luci

Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore i Filozofski fakultet Univerziteta u Banjoj Luci sklopili su Sporazum o uspostavljanju partnerskih odnosa na području obrazovanja i naučnoistraživačke djelatnosti, kao i u drugim oblastima od zajedničkog interesa. Sporazum su potpisali prof. dr Tatjana Novović, dekanka Filozofskog Fakulteta i prof. dr Srđan Dušanić, dekan Filozofskog fakulteta u Banjoj Luci.

Saradnja između dvije institucije odvijaće se na sljedećim poljima: realizacija zajedničkih naučnoistraživačkih projekata, organizovanje zajedničkih konferencija, ljetnjih škola, objavljivanje zajedničkih publikacija i izdanja, razmjena publikacija, razmjena studenata i zaposlenih, uzajamna pomoć u edukaciji studenata i nastavnog osoblja, kao i u drugim oblastima koje su od zajedničkog interesa. Potpisani sporazum sa određenim pravcima zajedničkih akcija na polju nauke i nastave predstavlja korak napretka u kontinuiranom građenju i unapređivanju višestruko značajnih akademskih veza sa fakultetima i naučnim institucijama u međunarodnim okvirima.