Mobilnost profesorica i profesora sa Filozofskog fakulteta na Marmara Univerzitetu u Turskoj

U periodu od 23.07.2023. do 29.07.2023. godine, u okviru ERASMUS programa, profesorice i profesori sa Filozofskog fakulteta:  prof. dr Dijana Vučković, doc. dr Nada Šakotić, doc. dr Tatjana Vujović i prof. dr Vladimir Drekalović boravili su na Univerzitetu Marmara u Istanbulu (Turska). U okviru posjete obavljeno je nekoliko radnih sastanaka u cilju uspostavljanja zajedničke saradnje za pojedine naučne oblasti. Razvile su se značajne ideje na polju zajedničkih naučno-istraživačkih projekata. Ostvaren je uvid u strukturu i način organizacije nastave na Univerzitetu u Turskoj i upriličena posjeta kampusu. Tokom boravka  u Turskoj uspostavljeni su  značajni kontakti sa kolegama iz raznih zemalja, iz srodnih naučnih oblasti.

Svoje impresije prenijela nam je pofesorica Vujović:

,,Zahvalna sam kolegama iz Turske na predivnom gostoprimstvu. Posjeta je za mene predstavljala dragocjeno profesionalno iskustvo i dodatno me motivisala da se ponovo prijavim na Erasmus konkurs za mobilnost nastavnika. Iz tog razloga toplo preporučujem mobilnost svim zaposlenim na Filozofskom fakultetu, naročito našim studentima, jer je od  značajne koristi  u njihovom daljem školovanju.”