Dani nauke i inovacija na Filozofskom fakultetu

Filozofski fakultet povodom "Dana nauke i inovacija" koje organizuje Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja u saradnji sa Univerzitetom Crne Gore, organizuje aktivnosti 27. septembra 2023. godine.

Dani nauke i inovacija

Ministarstvo nauke i tehnološkog razvoja i Filozofski fakultet

27. septembar 2023. godine, Nikšić, Crna Gora

Učionica 336, Filozofski fakultet

Srijeda, 27. septembar

10.00 – 10.05  Otvaranje događaja

• Prof. dr Tatjana Novović, dekanka Filozofskog fakulteta.

Prezentacija novih izdanja profesora Filozofskog fakulteta

10.05 – 10.20

• Promocija monografije nacionalnog značaja: prof. dr Lidije Vujačić, Homo ecranis: prilozi antropologiji medija, Podgorica: Golbi Print, 2023.

10.20 – 10.35

• Prezentovanje poglavlja u monografiji međunarodnog značaja: prof. dr Dijana Vučković, prof. dr Veselin Mićanović & prof. dr Tatjana Novović, Teacher Education in Montenegro: The Current State, Challenges, and Future Perspectives. In: Kowalczuk-Walędziak, M., Valeeva, R.A., Sablić, M., Menter, I. (eds) The Palgrave Handbook of Teacher Education in Central and Eastern Europe. Palgrave Macmillan, Cham., 2023.

Pezentacije studentskih master radova

10.45 – 11.00

• Mr Ljiljana Bogdanović, Vaspitni stilovi roditelja i nastavnika kao prediktori motiva postignuća učenika

11.00 – 11.15

• Mr Arnela Ličina, Razvoj vještine pisanja u trećem razredu osnovne škole

Pauza

Upotreba vještačke inteligencije u nauci. Prezentacije u okviru projekta Nauka i inovacije u doba vještačke inteligencije - redefinisanje naučnih disciplina, Crnogorsko udruženje za vještačku inteligenciju.

11.30 – 11.50

• Mr Irina Stamatović, Etička razmatranja i pristrasnost u vještačkoj inteligenciji

11.50 – 12.10

• Itana Bulatović, Značaj i uloga podataka za sisteme vještačke inteligencije