Posjeta Univerzitetu Kalabrija u Italiji

Jačanje međunarodne saradnje jedan je od prioriteta Univerziteta Crne Gore i Filozofskog fakulteta u Nikšiću. Posjeta Univerzitetu Kalabrija u Italiji, doc. dr Nataše Krivokapić kolegama sa Studijskog programa za poslovno-pravne nauke, imalo je za cilj planiranje nekih novih oblika saradnje između dva univerziteta. Sa kolegama sa Univerziteta Kalabrija, prof. dr Tulliom Romita, rukovodiocem diplomskog programa Turističke nauke i magistarskog programa Unapređenje turističko-kulturnih sistema i doc. dr Antonellom Perri, dogovoreno je ostvarivanje saradnje u okviru Erasmus + programa mobilnosti, kako profesora tako i studenata, angažovanje profesora sa Studijskog programa za sociologiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću na njihovom master programu kao i publikovanje radova italijanskih kolega u naučnom časopisu Sociološka luča.

Inače, Univerzitet Kalabrija je jedan od najvećih državnih univerziteta u Italiji. Na ovom državnom univerzitetu, koji se nalazi blizu Kozence, studira oko 25 hiljada studenata.