Održano predavanje o problemu trgovine ljudima

U ponedjeljak 02. oktobra 2023. godine naši studenti su imali priliku da prisustvuju predavanju o problemu i različitim oblicima trgovine ljudima. Takođe su naučili na koji način da uoče rizike i kako da se zaštite. Pored toga, saznali su više o problemu prostitucije, informisali se i kako da postave zdrave i sigurne lične granice.

Cilj predavanja bio je da svaki pojedinac razumije svoju vrijednost i vrijednost drugih, te da vrijednost ljudskog bića NE može biti izražena u novcu.

Predavanje je održano u organizaciji Filozofskog fakulteta u Nikšiću u partnerstvu sa NVU EUS Crna Gora, kao dio globalne inicijative za suzbijanje ovog fenomena.

Radionice je vodila Christina Wutrich, socijalni radnik i direktor organizacije beLOVEd sa sjedištem u Švajcarskoj, koja već devet godina radi sa žrtvama trafikinga.