Održana naučna konferencija u organizaciji Filozofskog fakulteta UCG

Krajem septembra, 2023. godine, Filozofski fakultet Univerziteta Crne Gore u saradnji sa Filozofskim fakultetom Univerziteta u Mariboru organizovao je u Herceg Novom naučnu konferenciju, pod nazivom Sličnosti i razlike između obalnih i kontinentalnih srednjovjekovnih gradova na prostoru Slovenije i Crne Gore. Ova konferencija  je rezultat rada na istoimenom bilateralnom projektu između Filozofskog fakulteta u Nikšiću (rukovodilac prof. dr Miroslav Doderović) i Filozofskog fakulteta u Mariboru (rukovodilac doc. dr Anton Ravnikar). Dekanka prof. dr Tatjana Novović je otvorila konferenciju pozdravnim govorom, zahvalila se prisutnima na dolasku, izrazila dobrodošlicu i istakla značaj prezentacije naučnih radova. Prisutnim učesnicima obratio se dekan prof. dr Darko Friš iz Maribora i potpredsjednik Opštine Herceg Novi Mirko Mustur. Ova manifestacija okupila je naučnike, istraživače i stručnjake iz različitih oblasti: istorije, geografije, pedagogije, sociologije, obrazovanja i književnosti. Učesnici su imali priliku postavljati pitanja i diskutovati o predstavljenim temama. Konferencija je zaključena svečanim zatvaranjem, gde su organizatori istakli uspjeh ovog događaja i najavili planove za buduće konferencije.