Predavanje profesorice Nikolić Jakus izazvalo veliku zainteresovanost

U organizaciji Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore, u Svečanoj sali Fakulteta, u petak, 19.04.2024., održano je predavanje redovne profesorice Zrinke Nikolić Jakus, na temu: Položaj i uloga žene u srednjovjekovnoj porodici. Pozdravne riječi okupljenima uputio je prodekan prof. dr Marijan Premović.

Profesorica Nikolić Jakus u svom predavanju dala je osvrt na položaj žene u srednjovjekovnoj porodici, praveći pregled od djetinjstva, preko stupanja u brak, kao i njenog položaja i uloge u široj porodici, navodeći niz zanimljivih primjera do kojih je došla u višedecenijskoj naučnoj karijeri. Profesorica je držala pažnju publike čime ih je motivisala na interaktivnu komunikaciju.

Predavanje je organizovano u okviru partnerskog Sporazuma o saradnji između Filozofskog fakulteta Univerziteta Crne Gore i Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.