Izložba dokumenata 29. maja: Crnogorska prosvjeta kroz arhivsku građu Državnog arhiva 1872-1916

Povodom obilježavanja jubileja 50 godina Univerziteta Crne Gore, 190 godina od osnivanja prve škole u Crnoj Gori i 530 godina od štampanja Oktoiha, Filozofski fakultet, kao temeljna visokobrazovna, naučna i kulturna institucija, u saradnji sa Državnim arhivom Crne Gore, organizuje 29. maja u 12 sati, na Filozofskom fakultetu izložbu dokumenata pod nazivom Crnogorska prosvjeta kroz arhivsku građu Državnog arhiva 1872-1916.

Autori postavke su Željko Miranović, Jasna Cvetković i Mirjana Kapisoda. Izložbu će otvoriti dekanka prof. dr Tatjana Novović i direktor Danilo Mrvaljević.

Izložba se organizuje u okviru potpisanog sporazuma fakulteta i arhiva, a dio je tradicionalne manifestacije “Neđelje arhiva” Državnog arhiva.

Na otvaranje izložbe su pozvani studenti, akademsko osoblje i šira publika.