,,Princeza od Komunikacije...i Mira“ na Sedmom Pekinškom Bijenalu

,,Princeza od Komunikacije...i Mira“ na Sedmom Pekinškom Bijenalu (7th Beijing International Art Biennale 2017) u Nacionalnom umjetničkom muzeju Kine

Slika Ane Miljkovac ,,Princeza od Komunikacije...i Mira“ jedino je umjetničko djelo iz Crne Gore koje je bilo izloženo na ovogodišnjem Pekinškom bijenalu (od 24.septembra do 15.oktobra). Bijenale je međunarodna akademska izložba čiji su osnivači Kineska federacija književnih i umjetničkih krugova, Vlada opštine Peking i Asocijacija umjetnika Kine. Za odabir radiva bilo je zaduženo šest glavnih kustosa, devetnaest kineskih i četiri međunarodna kustosa.

China daily izvještava da je za ovaj događaj odabrano je 600. od pristiglih 10 000. umjetničkih djela: slika, skulptura i video radova.