Održana edukacija o vakcinaciji protiv SARS-CoV-2

U okviru edukacije o predstojećoj vakcinaciji protiv SARS-CoV-2, u organizaciji Instituta za javno zdravlje, danas je održano predavanje za nastavnike  i saradnike Medicinskog fakulteta.

Predavanja su održali prof. dr Dragan Laušević, iz  IJZCG, mr pharm. spec. Maja Stanković, iz Instituta za ljekove i medicinska sredstva CInMED  i Dušica Novović – Nikčević, sanitarno ekološki inžinjer.

Teme o kojima su govorili su vakcine protiv COVID-19 (mrNK, vektorske, inaktivirane), farmakovigilanca (praćenje mogućih neželjenih događaja, nakon vakcinacije i specifičnosti  hladnog lanca i postupak pripreme i aplikacije vakcina.

Svi oni koji nisu bili u mogućnosti da prisustvuju edukaciji dobiće odgovarajuće informacije putem onlajn edukacije, koja će se realizovati od prve polovine februara, u skladu sa pristizanjem novih informacija u vezi sa vakcinama i vakcinacijom.