Svečano uručene diplome studentima Visoke medicinske škole

Danas je uz prisustvo velikog broja gostiju priređeno svečano uručenje diploma i nagrada svršenim studentima osnovnih i specijalističkih studija Medicinskog fakulteta UCG – studijski program Visoka medicinska škola. Diplome i nagrade su uručili rukovodilac studijskog progarma Visoka medicinska škola prof. dr Saša Raičević i prof. dr Žarko Dašić

Danas je najljepši dan u životu svakog akademca. Nakon višegodišnjeg učenja i mnogobrojnih odricanja ste došli do trenutka kada sa diplomom krećete u novi  život i nove životne izazove.

Vaše trogodišnje odricanje, posvećenost i istrajnost uz sticanje znanja zaslužuju zahvalnost i poštovanje.

Vi ste nosioci jedinstvenog poziva koji gaji ono najljepše u ljudskom biću, a to su humanost, empatija i cjeloživotno učenje.

Morate razumjeti i nositi se sa ljudskim patnjama, hitnim stanjima, zdravstvenim problemima i etičkim nedoumicama.

Medicina i humanost čine čovjeka vrijednim življenja kroz prevenciju i terapiju zdravstvenih problema, gdje vi vašim radom i odnosom prema bolesniku vraćate dostojanstvo i kvalitet životu - rekao je prof. dr Saša Raičević.