Posjeta dr Bente Mikkelsen, šefice Sekretarijata Globalnog koordinirajućeg mehanizma za hronične nezarazne bolesti SZO

Danas su na Medicinskom fakultetu dekan acc. prof. dr Goran Nikolić, prodekan za nastavu doc. dr Olivera Miljanović i prodekan za međunarodnu saradnju prof. dr Miroslav Radunović ugostili dr Bente Mikkelsen, šeficu Sekretarijata Globalnog koordinirajućeg mehanizma za hronične nezarazne bolesti SZO, Minu Brajović, šeficu SZO kancelarije za Crnu Goru i prof. dr Ljilju Musić, SZO nacionalni fokal point za hronične nezarazne bolesti u Crnoj Gori. Tom prilikom su se i bliže sagledali modaliteti angažovanosti Medicinskog fakulteta u pružanju koherentnog i efikasnog odgovora na hronične nezarazne bolesti i mogućnost učešća predstavnika Medicinskog fakulteta tokom zasijedanja Generalne skupštine i to na sesiji planiranoj za 6. mart posvećenoj pitanju integracije hroničnih nezaraznih bolesti u kurikulum Medicinskog fakulteta.