Svečano uručenje diploma studentima VMŠ

Danas je u prepunom amfiteatru Doma zdravlja u Beranama uz prisustvo velikog broja gostiju upriličena svečana dodjela diploma svršenim studentima Medicinskog fakulteta, studijskog programa Visoka medicinska škola. Diplome su uručili dekan prof. dr Miodrag Radunović i rukovodilac studijskog programa VMŠ  prof. dr Saša Raičević.

"12. Maja 1860.godine Florence Nightingale izborila se za zvanje medicinske sestre i od tada se sestrinstvo smatra profesijom.

Biti medicinska sestra je jedinstven poziv koji traži ono najljepše u ljudskom biću humanost i predanost poslu.

Kažu, kada spasite jedan život onda ste hirurg ili internista, kada pomognete i dobijete dva života onda ste ginekolog, a kada spasite hiljade života onda ste medicinska sestra.

Medicinska sestra mora razumjeti i nositi se sa ljudskim patnjama, hitnim stanjima, zdravstvenim problemima i etičkim nedoumicama.

Sestrinstvo je poziv koji se aktivno uključuje u brigu za zdravlje čovjekovog tijela i duše.

Posebna obeležja jedne sestre su ona gdje osim znanja i vještina, medicinske sestre moraju dati treću dimenziju humanosti." - rekao je između ostalog dekan Medicinskog fakulteta prof. dr Miodrag Radunović