Medicinski fakultet, 27.11.2020

Noć istraživača 2020: Zanimljivi svijet unutrašnjosti zuba

Noć istraživača je manifestacija posvećena nauci i naučnim dostignućima, koju organizuje Fondacija za promovisanje nauke PRONA u saradnji sa Prirodnjačkim muzejom Crne Gore, a koja se održava 27. novembra 2020. godine.

Studijski program Stomatologija Medicinskog fakulteta UCG je jedan od učesnika, sa temom ZANIMLJIVI SVIJET UNUTRAŠNJOSTI ZUBA.  Članovi našeg tima su doc. dr Mirjana Đuričković, dr stom Aleksandar Brajović, dr stom Milan Martinović i dr stom Jasmin Honsić. Oni  su dali odgovore na mnoga pitanja  koja se odnose na anatomiju i morfologiju zuba kao i  liječenja kanala korijena mašinskom obradom uz pomoć apeks lokatora i 3D tehnologije. Takođe su upoznali učesnike sa digitalizacijom u stomatologiji.

Broj posjeta : 583