Obavještenje za studente svih studijskih programa

Upravni odbor UCG na sjednici održanoj dana 3-4 jula 2018.godine, donio je Odluku o naknadi za studiranje na Univerzitetu Crne Gore i drugim naknadama u vezi sa statusom studenata, administrativnim i drugim troškovima broj: 02-179/1 od 04.07.2018.godine.Odluka objavljena u Biltenu Univerziteta Crne Gore broj 436 dana 20.07.2018.godine.

NAKNADA  ZA STUDIRANJE - za studente studijskih programa Medicinskog fakulteta  upisane na osnovne studije 2017/18 . godine

Studenti I ciklusa studija (osnovne studije upisane st.2017/18) koji prilikom upisa u narednu godinu studija ne ostvare 45 ECTS kredita plaćaju naknadu za studiranje.

Visina naknade  utvrđuje se u iznosu: 250 E/semestar , sa vrijednošću jednog ECTS kredita od 8,33 eura.

ŠKOLARINA

1. Studenti upisani na osnovnim, specijalističkim i doktorskim studijama  na Medicinskom fakultetu prije stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju (Sl.list CG, br.42/17 i 71/17) – Bolonjski sistem studiranja

Studenti upisani na osnovnim,specijalističkim i doktorskim studijama na studijskim programima Medicinskog fakulteta, prije stupanja na snagu Zakona o izmjenama i dopunama Zakona o visokom obrazovanju (Sl.list CG,br 42/17 i 71/17),  koji imaju  pravo da završe studije prema studijskom programu koji je važio u vrijeme upisa, po zakonu po kojem su upisani, a najkasnije u roku od od tri godine u odnosu na propisani period trajanja studija, plaćaju školarinu u visini školarine koja je važila u vrijeme upisa na studije.

Naknada za studiranje ,odnosno školarina plaća se prilikom  upisa u studijsku godinu.

1. Studenti upisani na Medicinski fakultet po programima donijetim na osnovu Zakona o Univerzitetu (Sl. list RCG,br.37/92 i 6/94), - stari režim studiranja

Studenti koji su upisani na Medicinski fakultet po programima donijetim na osnovu Zakona o Univerzitetu (Sl. list RCG .br.37/92 i 6/94), koji imaju pravo da završe studije po programima koji je važio u vrijeme upisa na prvu godinu studija, do kraja studijske 2018/19. godine, plaćaju školarinu prema broju nepoloženih ispita, a vrijednost jednog ispita je 50,00 eura.