Studentkinja Anđela Ašanin osvojila drugo mjesto na konkursu: Govor mržnje u Crnoj Gori

Studentkinja prve godine master studija Fakulteta političkih nauka Univerziteta Crne Gore (UCG) na studijskom programu Novinarstvo, Anđela Ašanin, osvojila je drugo mjesto na konkursu koji je organizovao Centar za istraživačko novinarstvo na temu „Govor mržnje u Crnoj Gori“.

Javni poziv za dostavljanje radova bio je otvoren od 13. februara do 15. marta, a pravo apliciranja su imali: novinari/ke, civilni aktivisti/kinje, umjetnici/e i studenti/kinje iz Crne Gore. Na konkurs se prijavilo 24 autora i autorki iz čitave zemlje.
Ašanin je istakla da je jezik mržnje veliki problem u Crnoj Gori, te da je zbog toga važno da se o ovoj temi više govori.

Komisija je prvu nagradu dodijelila Luki Trboviću, a treću Lemani Srdanović.

Više detalja o ovom događaju možete pročitati na sljedećem linku: CIN-CG.ME