Nova objava - 13.06.2019 15:08

Katarina Puletić, studentkinja magistarskih  studija Inkluzivnog obrazovanja, Diplomirani psiholog – Stepen specijaliste, zaposlena kao Samostalna savjetnica za podršku ranjivim grupama u Opštini Kolašin, odbranila je uspješno 12.06.2019. godine  svoju magiistarsku tezu,na temu Partnersko djelovanje porodice i vrtića kao osnova efikasnog inkluzivnog modela. U zaključnom diskusiji rezultata opsežnog istraživanja, Puletić podcrtava da bi podrška djeci sa POP u vrtićima bila kvalitetnija, potrebno je da roditelji budu o svemu konsultovani, te da uvijek imaju prilike da se obrate vaspitačima i stručnim saradnicima u vezi sa svim pitanjima i dilemama oko svog djeteta. Puletić zaključuje na osnovu ispitivanja i procjena roditelja o najcjelishodnijim postupcima i strategijama podrške djeci sa posebnim obrazovnim potrebama da je potrebno: angažovanje većeg broja stručnih saradnika, obezbjeđivanje didaktičkog materijala, pomagala, nove obrazovne tehnologije i prostorija za podršku djeci sa POP kao i kontinuirana edukacija kadra koji radi sa djecom.  Članovi Komisije za odbranu master rada, doc.dr Nada Šakotić, doc.dr Biljana Maslovarić i mentor, prof. dr Tatjana Novović su nakon postavljenih pitanja, završnih komentara i diskusije o empirijskim pokazateljima, koje je kandidatkinja Puletić predstavila u radu i svojoj prezentaciji, usaglasili odluku o veoma uspješno kreiranom i odbranjenom magistarskom  radu.

K.Puletić je bila polaznica magistarskih studija IO, u prvoj generaciji (započete u februaru 2015.godine), koja je pratila programe, u okviru Tempus programa FOSFIM.