Nastava iz fizičke kulture

Studentkinje su iz Metodike nastave fizičkog vaspitanje (doc. dr Milovan Ljubojević, mr Milena Mitrović) dobile zadatak da, u skladu sa mogućnostima koje imaju, osmisle, naprave i demonstriraju poligone za rad kod kuće za djecu od prvog do petog razreda.

Zadatke su odradile vrlo brzo, uložile su veliki trud i pokazale kreativnost. Dobili smo veliki broj snimaka, ali smo mislili da nedjeljno objavljujemo po 5-6, kako se to ne bi brzo zaboravilo i ostalo nepregledano. Ovako bi svake nedjelje dobijali nove ideje o tome kako da naprave poligon kod kuće.

U nekim snimcima, poligon su demonstrirala djeca, koja su dobila saglasnost roditelja za snimanje i objavljivanje.

Takođe, u snimku je naznačeno da, ukoliko se roditelji odluče za neki poligon, povedu računa o uzrastu i mogućnostima djece, te izaberu aktivnosti u skladu sa tim.

Video materijal dostupan je na: