Osnovne informacije

Studije stomatologije predstavljaju integrisane  akademske studije u polju medicisnkih nauka, oblast stomatologija.

Završetkom ovih studija student stiče stručni naziv Doktor stomatologije.

Na ovaj studijski program se može upisati 20 studenata.

Misija studijskog programa  Stomatologija je obrazovanje zdravstvenih stručnjaka-doktora stomatologije, osposobljenih da liječe bolesti usta, zuba i drugih struktura orofacijalne regije, kao i preventivno delovanje i razvijanje svijesti kod djece i odraslih iz oblasti oralnog zdravlja.

Studenti stomatologije stiču znanja  iz bioloških i pretkliničkih nauka, medicinskih predmeta, stomatoloških predmeta, društvenih i opšte obrazovnih predmeta.  Savremeni pristup obrazovanja doktora stomatologije zadovoljava potrebe sve zahtjevnije stomatološke prakse u okviru zdravstvene zaštite , pri čemu je glavni cilj  stvaranje pažljivog, obrazovanog, kompetentnog stomatologa koji je sposoban da:

• iskoristi svoje znanje i praktične vještine u zbrinjavanju pacijenta
  • prihvati profesionalnu odgovornost za bezbjednu i efikasnu brigu o pacijentima,
  • prihvati neophodnost stalnog profesionalnog usavršavanja i zakonski se odgovorno ponaša

Nakon završenog studijskog programa studenti su osposobljeni za samostalan rad u stomatološkoj djelatnosti na primarnom nivou zdravstvene zaštite, koji se odnosi na  prevenciju, epidemiološko praćenje, dijagnostiku i liječenje bolesti zuba i usta , kao I dalje stručno i naučno usavršavanje.