Novi Research Topic u časopisu Frontiers in Oncology

U prestižnom časopisu Frontiers in Oncology (IF 6.244), u okviru sekcije Cancer metabolism formiran je novi Research Topic pod nazivom: "Immunometabolism and Therapeutic Targeting of Aggressive Cancers", čiji su gostujući urednici dr Jacques Pouyssegur sa Univerziteta Azurna Obala iz Nice (Francuska) i dr Maša Ždralević sa Medicinskog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Cilj ove kolekcije radova je da objedini najuticajnije istraživače, najnovija ključna otkrića i istorijska dostignuća u složenoj oblasti interakcija između metaboličke regulacije i imunološkog odgovora kod kancera, kao i njihovih implikacija na razvoj novih terapija i prevazilaženje rezistencije na terapiju. Specifične teme koje su autori pozvani da diskutuju, ali nisu ograničene na, uključuju:

1) Ulogu metabolizma u aktivaciji i diferencijaciji imunih ćelija;

2) Mehanizme metaboličkih interakcija u mikrosredini tumora;

3) Terapijske intervencije koje koriste metaboličke ranjivosti;

4) Uticaj metabolizma kancerskih i imunih ćelija na imunoterapiju;

5) Sadejstvo sa konvencionalnim terapijama u cilju optimizacije liječenja pacijenata sa kancerom.

Rok za predaju rukopisa je 22. avgust 2022, a sve informacije o načinu prijavljivanja i o ovoj kolekciji uopšte mogu se naći na sledećoj web stranici: