Održana obuka u okviru prekograničnog projekta posvećenog oralnom zdavlju

Dr sc stom Lidija Lasić Arapović, sa Medicinskog fakulteta Sveučilišta u Mostaru, održala je juče predavanje na zajedničkom treningu obuke u okviru projekta Mobile Access Dental Clinic (MADE), u Podgorici.

Projekat  u kojem učestvuje Medicinski fakultet se sufinansira iz bespovratnih sredstava Evropskog fonda za regionalni razvoj u sklopu drugog poziva za dostavljanje projektnih predloga Interreg IPA Hrvatska - Bosna i Hercegovina - Crna Gora 2014 – 2020.

Cilj ovog projekta je procjenjivanje trenutnog nivoa oralnog zdravlja kod stanovnika Crne Gore, Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Jedna od ideja je i osnivanje zajedničkog Centra znanja o oralnom zdravlju  kojim bi se omogućila  adekvatna i dostupna implementaciju preventivnih programa, profilaktičkih, dijagnostičkih i terapijskih procedura stanovništvu ovog područja. Ućeščem u ovom projektu, planirana je nabavka modernih stomatoloških  stolica, za Studijski program Stomatologija, Medicinskog fakulteta, Univerziteta Crne Gore.