Zdravko Babić

dr Zdravko Babić

docent | Filološki fakultet

Zdravko Babić rođen je 29. novembra 1979. godine u Nikšiću. Studije ruskog jezika i književnosti završio je na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore 2003. godine. Postdiplomske studije (smjer – nauka o jeziku) upisao je na Filološkom fakultetu u Beogradu školske 2003/04. godine, a magistarski rad na temu „Impersonalnost u savremenom ruskom, poljskom i srpskom jeziku“ odbranio je 2007. godine. Doktorsku disertaciju pod nazivom „Kategorija...

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2023SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Zdravko Babić, Milica Vuković-Stamatović i Vesna Bratić ‘A marathon to nowhere’: Conceptualisation of the integrations of the Western Balkans into the EU through ACCESSION IS A RACE metaphorPragmatics and Society
2021SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Milica Vuković-Stamatović, Vesna Bratić i Zdravko BabićThe metaphor politics as a game/sport match in the online media portrayals Of the EU-Western Balkans relationsRevue Roumaine de Linguistique

Obavjestenja iz nastave