Donacija Državnog arhiva Crne Gore Filozofskom fakultetu

Biblioteka Filozofskog fakulteta u Nikšiću od danas je bogatija za komplet dnevnog lista Pobjeda, odnosno brojeve koji su izlazili u periodu nakon Drugog svjetskog rata. Takođe, u sklopu donacije su i vrijedni kompleti listova Borba i Politika. Ovu vrijednu donaciju, Filozofski fakultet je dobio od Državnog arhiva Crne Gore, Arhiva za istoriju radničkog pokreta iz Podgorice. Pomoćnica direktora DACG, mr Jadranka Selhanović, ustupila je biblioteci Filozofskog fakulteta komplete lista Pobjeda, koji predstavljaju jedan od najznačajnijih izvora za istraživanje crnogorske prošlosti u periodu nakon Drugog svjetskog rata.

Na vrijednoj donaciji, pomoćnici DACG mr Jadranki Selhanović, zahvalila se dekanica Filozofskog fakulteta prof. dr Tatjana Novović koja je istakla da su kompleti listova Pobjeda, Borba i Politika veoma važni za Filozofski fakultet i da će oni biti nezamjenjivo štivo svima onima koji na Filozofskom fakultetu budu pripremali diplomske, magistarske i doktorske radove iz ovoga perioda.