Gostujuće predavanje na temu društveno odgovornog poslovanja kompanija

Profesor Wojciech Leoński, sa Ekonomskog fakulteta u Šćećinu (Poljska), u okviru programa mobilnosti predavača ERASMUS+, održao je danas predavanje studentima III i IV godine Ekonomskog fakulteta  na temu Corporate Social Responsibility (Društveno odgovorno poslovanje). Predavanje je održano u okviru predmeta Privredni razvoj, kod prof. dr Gordane Đurović.

Društveno odgovorno poslovanje, odnosno korporativna društvena odgovornost je trend koji sve brže raste u poslednjih nekoliko godina i istraživanja pokazuju da je preko dvije trećine potrošača spremno da kupi neki proizvod, ako se konkretna kompanije ponaša društveno odgovorno, kako po pitanju ekologije, zaposlenih, te samog tržišta i marketinga, istakao je prof. Leonski.

U drugom dijelu gostujućeg predavanja, predstavljen je Univerzitet u Šćećinu, mogućnosti studentske mobilnosti, dok su u trećem dijelu predavanja predstavljena neka od iskustava Poljske nakon 15 godina članstva u Evropskoj uniji.