Gostovanje doc. dr Jovana Đuraškovića o aktuelnoj ekonomskoj situaciji

Prodekan za naučnoistraživački rad na Ekonomskom fakultetu, docent dr Jovan Đurašković,  govorio je u emisiji Takulin na Gradskoj televiziji o aktuelnoj ekonomskoj situaciji koju karakterišu rastuća inflacija i visoka neizvjesnost.

Makroekonomski kontekst u Crnoj Gori opterećen je hroničnim deficitom spoljne trgovine i rastom zasnovanim na zaduženju, kazao je tom prilikom Đurašković i istakao da sve zemlje regiona imaju sužen antikrizni manevar koji zahtijeva da mjere ekonomske politike budu efikasne i da targetiraju ranjive socijalne kategorije. Crnoj Gori je potreban sistem robnih rezervi kao stabilizacioni i razvojni mehanizam zasnovan na principu javno-privatnog partnerstva, zaključio je on.