Promocija Međunarodnog dana zaštite prava potrošača na Ekonomskom fakultetu

Povodom obilježavanja i promocije Međunarodnog dana zaštite prava potrošača, u saradnji Ekonomskog fakulteta Univerziteta Crne Gore i Ministarstva ekonomskog razvoja i turizma, u srijedu 15. marta u 10:00h na Ekonomskom fakultetu biće organizovana panel diskusija na temu Ekonomski i pravni aspekti zaštite prava potrošača u Crnoj Gori.

Moderator panel diskusije biće prof. dr Boban Melović, redovni profesor Ekonomskog fakulteta, dok će panelisti biti:

• Jasna Vujović, Ministarstvo ekonomskog razvoja i turizma
  • Marina Radulović, Uprava za inspekcijske poslove
  • Docent dr Nikola Dožić, Pravni fakultet, Univerzitet Crne Gore
  • Željko Tomović, CEZAP

Agendu događaja možete pronaći OVDJE.

Panelisti će kroz diskusiju, čiji je cilj podizanje svijesti i edukacija o potrošačkim pravima svih građana, posebno studenata, predstaviti osnovna prava potrošača, zakonsku zaštitu i mogućnosti pristupa resursima i podršci kada im je potrebna pomoć.

Međunarodni dan zaštite prava potrošača služi da podsjeti trgovce da imaju društvenu odgovornost da poštuju i štite prava potrošača. Takođe podsjeća potrošače da imaju moć da traže svoja prava i da donose informisane odluke o proizvodima i uslugama koje kupuju.