Najavljujemo: promocija knjige na Ekonomskom fakultetu

Uvažene koleginice i kolege,

obavještavamo vas da će u ponedjeljak, 15. 10. 2018. godine u 19h u sali Mediteran, biti održana promocija knjige „Digitalna ekonomija - nešto već znamo, nešto naslućujemo, a nečega još uvijek nijesmo svjesni!“, autora prof. dr Vujice Lazovića i dr Tamare Đuričković.

Nakon uvodnog obraćanja dekana prof. dr Nikole Milovića, o knjizi  će govoriti prof. dr Božo Krstajić i prof. dr Biljana Rondović,  dok će autori tom prilikom održati kraće  predavanje, u kojem će apostrofirati neka od pitanja koja su obrađena u knjizi, kao što su: Šta sve novo u praktičnom i teorijskom smislu donosi digitalna ekonomija i kako milijarde međusobno umreženih ljudskih mozgova čine glavnu proizvodnu snagu modernog doba? Da li digitalna ekonomija povećava ili smanjuje razliku između bogatih i siromašnih? Kako od slabo razvijene industrijske ekonomije strukturnom transformacijom doći do konkurentne digitalne ekonomije? Da li se mogu obuzdati digitalni divovi koji postaju jači od država i tradicionalnih institucija? Kako besplatnim radom na društvenim mrežama plaćamo besplatne servise? Šta nas sve čeka i kakvu nam nadu ali i izazove nude Blockchain tehnologija i vještačka inteligencija?

Dobro došli!