Aktivnosti studentkinja Studijskog programa za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u saradnji sa vaspitačima iz JPU „Dragan Kovačević“

Povodom obilježavanja Svjetskog dana igre i Dana Evrope, studentkinje treće godine Studijskog programa za predškolsko vaspitanje i obrazovanje su u okviru svojih praktičnih aktivnosti na predmetu Metodički pristup učenju kroz igru i stvaralaštvo organizovale javni događaj u dvorištu Fakulteta. Imale su priliku da demonstriraju raznovrsne razvojno podsticajne igre, aktivnosti i materijale u "centrima interesovanja na otvorenom" u kojima je boravilo oko 50-toro djece iz JPU Dragan Kovačević (VJ „Neven“ i VJ „Sunce“). Mališanima i osoblju vrtića je ovaj događaj bio prilika da pored učenja kroz igru promovišu i upis djece u narednu predškolsku godinu, pa su prolaznicima i podijelili flajere o opštim uslovima upisa, kao i važnosi stimulisanja ranog razvoja i učenja. Aktivnosti su kreirane i organizovane u okviru redovne i kontinuirane saradnje između partnerskih institucija, a plan i realizaciju ovog događaja je posebno koordinisala mr Marijana Blečić, saradnica na Studijskom programu za predškolsko vaspitanje i obrazovanje, uz podršku prof. dr Tatjane Novović, prof. dr Biljane Maslovarić i ostalih kolega/koleginica sa Studijskog programa.