Naučna saradnja Filozofskog fakulteta sa Geografskim institutom „Jovan Cvijić“ Srpske akademije nauka i umetnosti (GIJC SANU)

Rukovodstvo Filozofskog fakulteta UCG održalo je onlajn radni sastanak sa direktorom GIJC SANU. Sastanku su prisustvovali: dekanica prof. dr Tatjana Novović, prodekan za nauku i međunarodnu saradnju prof. dr Marijan Premović, rukovodilac Studijskog programa za geografiju doc. dr Dragan Burić i direktor GIJC SANU dr Milan Radovanović.

U prijatnom razgovoru dogovoreno je potpisivanje sporazuma o naučnoj saradnji između dvije institucije, koja će podrazumijevati: realizaciju zajedničkih naučno-istraživačkih projekata, konferencija, publikacija, razmjenu znanja i iskustava i drugih vidova saradnje od obostranog interesa. Na sastanku je bilo riječi i o usavršavanju studenata FF na Geografskom institutu „JC“ SANU u Beogradu, jedne od najprestižnijih regionalnih institucija u oblasti geografije. U bližoj budućnosti očekuje se potpisivanje zvaničnog sporazuma o saradnji.