Održano predavanje na temu rane intervencije za djecu sa razvojnim kašnjenjima i smetnjama

Na Filozofskom fakultetu održano je predavanje na temu rane intervencije za djecu sa razvojnim kašnjenjima i smetnjama dr  Ane Marie Serano, ekspertkinje UNICEF-a (u prilogu se nalazi biografija). Profesorka Serano  je i u Podgorici održala predavanje na konferenciji pod nazivom “Optimalni rani razvoj za svako dijete” u okviru regionalnog partnerstva UNICEF-a i Evropske unije “Ublažavanje uticaja kovida-19 na živote djece i porodica na Zapadnom Balkanu i u Turskoj”.

Na predavanju profesorke Serano na Filozofskom fakultetu učešće u raspravi su uzeli profesori i profesorke, asistenti i asistentkinje, studenti i studentinje sa studijskih programa, Inkluzivno obrazovanje - master program, Predškolsko vaspitanje i obrazovanje, Obazovanja učitelja i Pedagogije.

Ovo predavanje je dio kontinuirane saradnje koju UNICEF i Filozofski fakultet sprovode, i koristimo priliku da se Kancelariji UNICEF-a u Podgorici zahvalimo na saradnji.