Internacionalni program mobilnosti između UCG i Marmara Univerziteta u Istanbulu

Studijski program za sociologiju Filozofskog fakulteta u Nikšiću u okviru Erasmus + Internacionalnog programa mobilnosti ovih dana je bio domaćin uvaženim kolegama iz Turske, prof. dr  Nuri Tinazu, prof. dr Talip Kucukcanu i doc dr. Melih Cobanu  sa Odsjeka za sociologiju, Marmara Univerziteta u Istanbulu. Goste Filozofskog fakulteta je dočekao prodekan za nauku i međunarodnu saradnju, prof. dr Marijan Premović, kao i prof. dr Vladimir Bakrač i doc. dr Nataša Krivokapić koji će tokom ovog programa mobilnosti nastavnika (Teaching mobility) posjetiti Marmara Univerzitet sljedećeg semestra. Turske kolege su tokom svog petodnevnog boravka održale seriju predavanja o aktuelnim globalnim društvenim temama, a njihova posjeta se pokazala kao izvrsna prilika da se ostvare brojni kontakti sa kolegama u Crnoj Gori i razmotre različite mogućnosti jačanja bilateralne saradnje, posebno u sferi istraživačkih i obrazovnih projekata.