Univerzitet Crne Gore na FEANTSA Forumu 2023: Ujedinjeni u kriznim vremenima

Univerzitet Crne Gore je početkom ove godine postao dopisni član evropske organizacije za istraživanje beskućništva FEANTSA. Članstvo u ogranizaciji je jedan od ciljeva projekta Istraživanje beskućništva u Crnoj Gori finansiran od strane Ministarstva nauke i tehnološkog razvoja.

Kordinator projekta doc. dr Nataša Krivokapić, kao predstavnik Univerziteta Crne Gore je učestvovala na Generalnoj skupštini organizacije i Forumu FEANTSA 2023: Ujedinjeni u kriznim vremenima.

Forum je održan u Štokholmu i okupio je oko 300 učesnika mahom istraživača, predstavnika ministarstava, gradova, fondacija, think tankova, pravnika, NVO, koji su razgovarali o najnovijim praksama, strategijama, istraživanjima, uslugama i politikama vezanim za beskućnike, sa ciljem da se razmotri najbolji način na koji bi se moglo okončati beskućništvo u Evropi. Forum je sadržao više od 25 sesija a uključivao je i posjete lokalnim službama za pomoć beskućnicima u Štokholmu.