Potreba na tržištu rada diktira popunjenost mjesta za predškolsko vaspitanje i obrazovanje u I roku

Mjesta za upis na studijski program Predškolsko vaspitanje i obrazovanje, na Filozofskom fakultetu Univerziteta Crne Gore,  popunjena su u prvom upisnom roku.

Prema riječima rukovodioca ovog studijskog programa prof. dr Veselina Mićanovića, na ovaj studijski program prijavilo se 90 kandidata, na traženih 30 mjesta.

“Praksa popunjenosti i interesovanja za ovaj studijski program je izražena poslednjih godina. Razlog većeg interesovanja može se obrazložiti dobrom strategijom razvoja ovog studijskog programa i potrebama na tržištu rada. Kao rukovodilac ovog studijskog programa, u potpunosti opravdavam interesovanje jer je u skladu sa potvrđenom praksom tržišta rada", kazao je Mićanović.