Interreg MED- Blue Growth Community

Glavni cilj zajednice Plavi rast (BGC) je osigurati komunikacijske i kapitalizacijske aktivnosti modularnih projekata koji se bave pitanjima Plavog rasta kako bi se povećao njihov uticaj na zajedničke identifikovane ciljeve. Kako bi odgovorio na potrebe modularnih projekata, BGC će sprovoditi konkretne akcije kao što su komunikacijska strategija, inicijative za izgradnju zajednice i događaji kapitalizacije, između ostalog kako bi stvorio pravu zajednicu modularnih projekata koji se bave Plavim rastom. Ova inovativna zajednica omogućiće jačanje integrisanog pristupa između modularnih projekata i transnacionalnih ključnih dionika. Ovaj je pristup zaista nužan uslov za podršku mediteranskim klasterima u njihovim procesima transnacionalnih aktivnosti.

Ukupan budžet projekta je 980 000,00 EUR, od čega je Univerzitetu Crne Gore na raspolaganju 58 500,00 EUR.

Popis partnera:

Conisma-  Nacionalni međuuniverzitetski konzorcijum za marinske nauke , Italija– vodeći partner

CPMR- Konferencije perifernih pomorskih regija, Italija

ASCAME- Udruženje mediteranskih privrednih i industrijskih komora, Barselona, Španija

Plan Blau, Marsej, Francuska

NTUA- Nacionalni tehnički univerzitet iz Atine

IrRadiare, Nauka za evoluciju

Rukovodilac projekta u ime Univerziteta Crne Gore, ispred Instituta za biologiju mora je dr Mirko Đurović

Trajanje projekta: 2019-2022