SWOST projekat – Priprema alata za samoevaluaciju rodne ravnopravnosti

ImageU okviru projekta Sport bez stereotipa, ili u originalu „Sport without Stereotypes (SWOST)“. 9. i 10. novembra 2021. godine,  pod rukovodstvom Centro Studi Cultura Sviluppo (CSCS), a putem zoom platforme, održan je 15. sastanak.

Na ovom sastanku ponovo je glavna tema je kreiranje online alata za samoevaluaciju rodne ravnopravnosti. Partneri su radili na uobličavaju pitanja za upitnik. Vrijeme između nekoliko narednih sastanaka predviđeno je za ovaj proces, a na samim sastancima će se razgovarati o svim nedoumicama koje se tokom rada budu pojavljivale.

Predstavnik Univerziteta Crne Gore na sastanku bio je doc. dr Bojan Mašanović.

Podsjetićemo da je cilj SWOST-a povećati učestvovanje i jednak pristup sportu, rješavajući rodne stereotipe i svaku diskriminaciju u sportu.

U projekat je uključeno devet evropskih zemalja, 11 organizacija (šest univerziteta i pet sportskih organizacija / udruženja), odnosno preko 20 stručnjaka eminentnih .