SWOST projekat – Alat za samoevaluaciju rodne ravnopravnosti će uskoro biti spreman

Danas (14. februara 2022. godine) između 11.00 i 12.30 h, pod rukovodstvom Centro Studi Cultura Sviluppo (CSCS), a putem zoom platforme, održan je 20. sastanak u okviru projekta Sport bez stereotipa, ili u originalu „Sport without Stereotypes (SWOST)“.

Na današnjem sastanku nastavljeno je sa pripremom alata za samoevaluaciju rodne ravnopravnosti. Radna varijanta prethodnih nedjelja konstruisanog upitnika ispituje se već duži vremenski period, sa ciljem da se uklone svi njegovi potencijalni nedostaci.

Predstavnik Univerziteta Crne Gore doc. dr Bojan Mašanović izvijestio je, da proces ide u dobrom smjeru, međutim da će trajati još neko vrijeme.

Podsjetićemo da je cilj SWOST-a povećati učestvovanje i jednak pristup sportu, rješavajući rodne stereotipe i svaku diskriminaciju u sportu.

U projekat je uključeno 9 europskih zemalja, 11 organizacija (6 univerziteta i 5 sportskih organizacija / udruženja), odnosno preko eminentnih 20 stručnjaka.