Gostovanje prodekana za nauku Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje UCG na RTV Budva

Prodekan za nauku Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, prof. dr Stevo Popović gostovao je u emisiji „Jutrom iz Budva" i emisiji „Puls" na RTV Budva, a povod gostovanja su bili rezultati najnovije studije pod naslovom „Worldwide trends in underweight and obesity from 1990 to 2022: a pooled analysis of 3663 population-representative studies with 222 million children, adolescents, and adults“ koja je nedavno objavljena u prestižnom naučnom časopisu Lancet (IF=168,9; Q1), a u kojoj  autori upozoravaju da više od milijardu ljudi trenutno živi sa gojaznošću širom svijeta.

Odgovarajući na pitanja urednice i voditeljke Lidije Bojović vezanim za globalnu studiju, profesor Popović se osvrnuo i na neka lokalna pitanja kada je fizička aktivnosti i zdravlje stanovništva u pitanju.

Najava gostovanja se nalazi na sljedećem linku: https://www.rtvbudva.me/vijesti/jutrom-iz-budve-najava-za-21-mart/77432?fbclid=IwAR1WzZ2Ke2U0WRN94-1yVdk2smgAjZ1JkF2GMFGZyYLRYFE9a5cGYh8G6KM

Cjelokupna gostovanja iz obije emisije se nalaze na sljedećim linkovima: