U okviru CEEPUS mreže studenti Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje posjetili Mađarski univerzitet za sportske nauke

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore nastavlja nastavnu i naučnoistraživačku saradnju sa Mađarskim univerzitetom za sportske nauke u Budimpešti. Saradnici u nastavi mr Mileni Mitrović i studentima master studija Marku Boškoviću, Nikolini Kovačević i Anđeli Čarapić predstavljeni su raznovrsni studijski programi koje ova renomirana institucija studentima nudi a, takođe i moderni resursi i impozantna infrastruktura. Koordinator programa je studentima omogućio i prisustvo predavanjima i učešće u interaktivnim diskusijama, a stvoreni su značajni kontakti sa lokalnim studentima i profesorima. Za naredni period dogovorena je i istraživačka saradnja sa prof. dr Lacom Gjongver, šeficom Odsjeka za rekreaciju.

Takođe, mr Milena Mitrović, Nikolina Kovačević i Anđela Čarapić prezentovale su naučno-istraživački rad na 24. Međunoradnoj studentskoj naučnoj konferenciji koja se održavala na pomenutom fakultetu od 24. do 27. aprila 2024. godine. Za mlađe studente ovo je bila prilika da razmijene mišljenje sa svojim kolegama iz Mađarske, sa profesorima takođe, i da dobiju značajne informacije važne za širenje svog znanja i sticanje iskustva vezana za naučni-istraživački rad.