Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 14.05.2017

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje najbolji



X

STUDENTSKO PRVENSTVO CRNE GORE ATLETICI
14.05.2017 Nikšić, Stadion Sutjeske

U organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore i Opštinskog studentskog sportskog saveza Podgorica, u saradnji sa Atletskim savezom Crne Gore i Atletskim klubom Nikšić, juče je u Nikšiću održano XI Studentsko prvenstvo Crne Gore u atletici, na kome se u šest različitih discplina (100m, 400m, 1500m, bacanje kugle, skok uvis, skok udalj) u muškoj i ženskoj konkurenciji, nadmetalo više od 70 studenata.

Najbrojniji, a i najuspješniji bili su tradicionalno studenti sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, kojima su pripale zlatne medalje u gotovo svim disciplinama. Jedini student koji nije sa Fakulteta za sport i fv, a koji se okitio najsajnijim odličjem bio je Omar Redžić sa Građevinskog fakulteta, koji je slavio u trci na 1500m. U svim ostalim disciplinama, u obje konkurencije, DIF-ovci su dominirali.

Rezultati najbolje plasiranih:

100m, muškarci

  Ime i prezime Fakultet vrijeme
1 Marko Vukčević Sport i FV 12.13
2 Jole Knežević Sport i FV 12.20
3 Omar Redžić Građevinski 12.31


100m, djevojke

  Ime i prezime Fakultet vrijeme
1 Anđela Stojanović Sport i FV 14.41
2 Katarina Raičević Sport i FV 14.75
3 Bojana Katnić Filološki 16.15


400m, muškarci

  Ime i prezime Fakultet vrijeme
1 Jole Knežević Sport i FV 56.36
2 Omar Redžić Građevinski 57.00
3 Jasmin Dizdarević Sport i FV 59.14


400m, djevojke

  Ime i prezime Fakultet vrijeme
1 Katarina Raičević Sport i FV 1:19
2 Jelena Kovačević PMF 1:28
3 Bojana Katnić Filološki 1:32


1500m, muškarci

  Ime i prezime Fakultet vrijeme
1 Omar Redžić Građevinski 5:02
2 Zoran Medojević PMF 5:19
3 Nikolaj Radunović Sport i FV 5:22


1500m, djevojke

  Ime i prezime Fakultet vrijeme
1 Anđela Stojanović Sport i FV 6:47.12
2 Jelena Kovačević PMF 6:52.10
3 Milka Doderović Ekonomski 7:29.06


skok udalj, muškarci

  Ime i prezime Fakultet rezultat
1 Jole Knežević Sport i FV 5,71
2 Marijan Šćekić Sport i FV 5,63
3 Božidar Anđelić Sport i FV 5,60


skok udalj, djevojke

  Ime i prezime Fakultet rezultat
1 Dijana Miljanić Sport i FV 4,39
2 Ajla Kurtiš Sport i FV 4,12
3 Milka Doderović Ekonomski 2,63


skok uvis, muškarci

  Ime i prezime Fakultet rezultat
1 Momčilo Čović Sport i FV 180
2 Jole Knežević Sport i FV 180
3 Božidar Anđelić Sport i FV 175


skok uvis, djevojke

  Ime i prezime Fakultet rezultat
1 Ajla Kurtiš Sport i FV 135
2 Anđela Stojanović Sport i FV 120


bacanje kugle, muškarci

  Ime i prezime Fakultet rezultat
1 Marko Vukčević Sport i FV 10,79
2 Dragoslav Radović Sport i FV 10,69
3 Nikola Ostojić Sport i FV 10,28


bacanje kugle, djevojke

  Ime i prezime Fakultet rezultat
1 Dijana Miljanić Sport i FV 7,68
2 Anđela Stojanović Sport i FV 7,67
3 Ajla Kurtiš Sport i FV 7,32