Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 01.10.2018

Oktobarsko izdanje naučnog časopisa Sport Mont Journal

X

Oktobarsko izdanje naučnog časopisa Sport Mont Journal, u pripremi Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore i Crnogorske sportske akademije, izašlo je iz štampe i dostupno je na web stranici http://www.sportmont.ucg.ac.me/

Naučne radove u novom broju potpisuju ugledna imena naučnika iz cijelog svijeta: Sjedinjenih Američkih Država, Turske, Indonezije, Italije, Kazahstana, Koreje, Litvanije, Kosova, Srbije, Bosne i Hercegovine i Crne Gore.

Na čelu ove međunarodne redakcije su glavni urednici časopisa -  prof. dr Duško Bjelica sa Univerziteta Crne Gore i prof. dr Zoran Milošević sa Univerziteta u Novom Sadu, a odgovorni urednik je mr Jovan Gardašević, sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje UCG.

Riječ je o izdanju naučnog časopisa, koji se objavljuje već 16 godina za redom, u tri izdanja godišnje, počev od 2003. godine.

„U Sport Mont Journal-u je, u okviru duge tradicije, do danas objavljeno više od 1500 naučnih radova naučnika sa svih kontinenata. ImageTo su uglavnom radovi predstavljeni na naučnim skupovima Crnogorske sportske akademije i Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje, koji se tradicionalno održavaju svake godine krajem marta ili početkom aprila. Nadamo se da će izdanja u narednoj, 2019. godini, obogatiti koferencija koja će, prema našim očekivanjima, privući još veću pažnju naučnika svijeta“, kazao je glavni urednik časopisa prof. dr Duško Bjelica.

Još tokom junskog izdanja 2018. uredništvo je donijelo odluku da svako izdanje ovog časopisa sadrži 20 radova. Posljednjih 20 radova, koji su do sada mogli biti pronađeni samo u arhivi, od sada su dostupni na početnoj stranici sajta. Novina je, između ostalog, i uvedeni forum za raspravu na temu radova, u kojem čitaoci mogu postavljati komentare i prijedloge koji mogu poboljšati kvalitet časopisa.

Sport Mont Journal je časopis koji je danas indeksiran u 23 međunarodne baze podataka, od kojih je najznačajniji Scopus.

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konačna rang lista i obavještenje o upisu - Fizička kultura i zdravi stilovi života - prvi upisni rok jul 2020. godine

Fakultet za sport i fizičko vaspitanje

Konačna rang lista i obavještenje o upisu - Sportski novinari i treneri - prvi upisni rok jul 2020. godine