Fakultet za sport i fizičko vaspitanje, 11.10.2019

Naučna baza proširena rezultatima testiranja i aktuelnog viceprvaka Srbije u futsalu

FOTO ALBUM

Naučnu bazu rezultata antropometrijskog testiranja, profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore, proširili su i mjerenjem igrača futsal kluba Novi Pazar. KMF Novi Pazar je aktuelni viceprvak Srbije.

Mjerenja su realizovali prof. dr Duško Bjelica sa saradnicima dr Jovanom Gardasevićem i mr Ivanom Vasiljevićem.

Karakteristika futsala koja se odlikuje kroz aerobno-anaerobne procese, zahtijeva detaljno morfološko i funkcionalno praćenje svih relevantnih parametara sportiste, kazao je profesor Bjelica.

Uvid u rezultate mjerenja imali su i predsjednik kluba Fikret Međedović kao i treneri Marko Gavrilović i Enes Delić.

U Novom Pazaru, profesori su prethodno izmjerili i karakteristike igrača odbojkaškog kluba Novi Pazar - osvajača četiri trofeja u Srbiji.

Naučna baza rezultata dobijena antrpometrijskim testiranjem poslužiće kao osnova za dalje istraživanje i naučne radove profesora Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore.

Broj posjeta : 207