Testirana seniorska vaterpolo reprezentacija Njemačke u Podgorici pred EP u Budimpešti

FOTO GALERIJA

Danas su u Podgorici profesori Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje Univerziteta Crne Gore obavili mjerenje muške seniorske vaterpolo reprezentacije Njemačke koja učestvuje na turniru u Podgorici zajedno sa reprezentacijama Crne Gore, Francuske i Gruzije u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo koje će se u Budimpešti odrzati od 12. do 26. januara ove godine.

Navedenim mjerenjima je prisustvovao i selektor Hagen Stamm koji je imao uvid u indikatore morfološke dijagnostike pred nastavak priprema za prvenstvo Evrope.

Mjerenja su obavili prof. dr Duško Bjelica sa saradnicima dr Jovanom Gardaševićem i mr Ivanom Vasiljevićem.

Profesor Bjelica se zahvalio selektoru Stammu i igračima na saradnji, poželio sreću na prvenstvu Evrope i naglasio da je morfoloska dijagnostika i u vaterpolu namijenjena svima onima koji imaju potrebu da na jedan eksplicitan i egzaktan način prate određene indikatore trenažnog procesa.

Vezane vijesti :