Biblioteka Pravnog fakulteta obogaćena publikacijama na temu Evropske konvencije o ljudskim pravima

Publikacije koje se bave pitanjima primjene Evropske konvencije o ljudskim pravima sada su dostupne studentima prava u biblioteci Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Materijali na teme iz oblasti ljudskih prava koji je izrađen u okviru zajedničkog projekta Evropske unije i Savjeta Evrope „Unapređenje procesnih garancija u pravosudnom sistemu Crne Gore“, značajan su doprinos opštoj literaturi iz oblasti ljudskih prava. Obuhvataju teme koje se odnose na standarde suđenja u razumnom roku, zabranu mučenja, kao i pravo na imovinu, a biće od koristi studentima koji žele da prošire svoja znanja iz oblasti ljudskih prava, kao i studentima zainteresovanim za pravno istraživanje i analizu.