Savjetodavni monitoring projekta ENEMLOS

ERASMUS+ kancelarija u Podgorici je 24. juna 2021. godine obavila savjetodavni monitoring projekta "Pravne klinike u službi ranjivih grupa: poboljšanje zapošljivosti studenata prava putem praktičnog obrazovanja" ENEMLOS. Monitoringu su prisustvovali predstavnici Pravnog fakulteta Univerziteta Crne Gore, kao i predstavnici neakademskih partnera.

Ova posjeta ERASMUS+ kancelarije Pravnom fakultetu je bila prilika da se predstave aktivnosti koje su realizovane u dosadašnjem toku projekta, kao i da se razmijene iskustva između akademskih i neakademskih partnera.

Primarni cilj projekta je povećanje izgleda za zapošljavanje diplomiranih studenata prava kroz praktičnu edukaciju u okviru pravne klinike. Pravna klinika treba da obezbijedi studentima direktan kontakt sa realnim klijentima, pružajući im priliku za profesionalnu praksu u toku samih studija. Time se značajno unapređuju stručne vještine mladih diplomiranih pravnika, što nije moguće postići isključivo simuliranim procesima i izučavanjem pravne teorije.