Prijava na konkurs za upis na postdiplomske specijalističke studije na Pravnom fakultetu UCG za studijsku 2022/23. godinu, podnosiće se u četvrtak, 29. septembra 2022. godine, na šalteru studentske službe od 13h do 16h. Kandidati se moraju pridržavati utvrđenih termina za predaju dokumenata.

NAZIV ORGANIZACIONE JEDINICE

UNIVERZITETA/STUDIJSKOG PROGRAMA

Broj studenata

17. Pravni fakultet

120

Pravne nauke- Pravosudni

60

Kriminalističko suprostavljanje savremenim oblicima kriminaliteta

60

Pravo prijave na konkurs za upis na specijalističke studije imaju kandidati sa završenim osnovnim studijama obima najmanje 180 ECTS kredita, iz  oblasti pravnih nauka, koji su osnovne studije započeli prije studijske 2017/18. godine, u skladu sa zakonom.

Upis se vrši na konkurentskoj osnovi u skladu sa prosječnom ocjenom ostvarenom na osnovnim studijama, nakon sprovedenog postupka rangiranja. Kandidati sa istom prosječnom ocjenom imaju pravo upisa pod jednakim uslovima. Kandidat za upis dužan je podnijeti prijavu i dokaze o ispunjenosti uslova.

Kandidati uz svojeručno potpisan formular za prijavu za upis na specijalističke studije Univerziteta Crne Gore (dobija se na šalteru), podnose i:

-original diplomu o završenim osnovnim studijama, odnosno uvjerenje o završenim osnovnim studijama studijskog programa Pravne nauke,

-dokaz o aktivnom znanju jednog svjetskog jezika (odgovarajući sertifikat ili uvjerenje o položenim ispitima na osnovnim studijama).

-Kopiju biometrijske lične karte

Upis kandidata izvršiće se zaključno sa 4. oktobrom 2022. godine.

U nastavku slijedi tekst konkursa:

UPRAVNI ODBOR UNIVERZITETA CRNE GORE

raspisuje

KONKURS ZA UPIS NA POSTDIPLOMSKE SPECIJALISTIČKE STUDIJE

UNIVERZITETA CRNE GORE ZA STUDIJSKU 2022/23.GODINU

Radi implementacije principa afirmativne akcije ukupan broj mjesta za svaki studijski

program povećava se za 1 %.

osnovnim studijama obima najmanje 180 ECTS kredita, iz odgovarajuće oblasti nauka

ili umjetnosti, a koji su osnovne studije započeli prije studijske 2017/18. godine, u

skladu sa zakonom.

Stranac ima pravo upisa pod jednakim uslovima kao i crnogorski državljanin.

osnovnim studijama, nakon sprovedenog postupka rangiranja. Kandidati sa istom

prosječnom ocjenom imaju pravo upisa pod jednakim uslovima.

Kandidat za upis dužan je podnijeti prijavu i dokaze o ispunjenosti uslova.

Prijave na konkurs se predaju studentskim službama organizacionih jedinica 29. septembra 2022. godine.

Uz prijavu za upis, kandidati podnose original diplomu o završenim osnovnim studijama, odnosno uvjerenje o završenim osnovnim studijama, uz dokaz o aktivnom znanju jednog svjetskog jezika (odgovarajući sertifikat ili uvjerenje o položenim ispitima na osnovnim studijama).

Upis kandidata izvršiće se zaključno sa 4. oktobrom 2022. godine.

Upis na specijalističke studije Univerziteta Crne Gore bliže je uređen Pravilima

studiranja na postdiplomskim studijama.

Pravila su objavljena na internet stranici Univerziteta Crne Gore: www.ucg.ac.me.

Specijalističke studije se organizuju isključivo kao samofinansirajuće.

Visina naknade za studiranje na specijalističkim studijama je utvrđena odlukom Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore br. 02-226/1 od 6.9.2022. godine. Broj: 02-

Podgorica, 27.9.2022. godine

UPRAVNI ODBOR UNIVERZITETA CRNE GORE